Szpital powiatowy w Rykach odzyska swoją chirurgię

      Możliwość komentowania Szpital powiatowy w Rykach odzyska swoją chirurgię została wyłączona

Szykują się kolejne ważne zmiany w ryckim szpitalu. Zewnętrzne wsparcie finansowe, pozyskane przez samorządowców, sprawia że można realnie myśleć o reaktywacji oddziału chirurgicznego.

Najnowsza historia szpitala powiatowego w Rykach to opowieść o tym, jak wspólnymi siłami włodarze i mieszkańcy doprowadzili do reaktywacji placówki, która jesienią 2018 roku musiała zostać zamknięta z powodu kłopotów finansowych. Na szczęście już w kolejnym roku sytuacja zaczęła się zmieniać na lepsze i od tamtej pory szpital wciąż się rozwija. Teraz uznano, że pora zadbać o wznowienie pracy bardzo ważnego oddziału.

W Rykach już od kilku lat nie przeprowadzano operacji chirurgicznych – żeby to znów było możliwe, będzie potrzebny gruntowny remont w tej części szpitala. Dokonanie potrzebnych zmian wymaga zainwestowania 3,5 miliona złotych. Pomoże w tym dotacja z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, która pokryje te koszty z nawiązką. Umowę w tej sprawie już podpisano.

Firma, która podejmie się wykonania całego zadania, opracuje dokumentację projektową, przeprowadzi konieczne procedury, zajmie się przebudową i doposażeniem. Remont ryckiego bloku operacyjnego ma się zakończyć najpóźniej w listopadzie 2022 roku.