Szpital tymczasowy w Lublinie – gdzie i kiedy?

      Możliwość komentowania Szpital tymczasowy w Lublinie – gdzie i kiedy? została wyłączona

Wojewoda lubelski Lech Sprawka opowiedział wczoraj o szczegółach planu, który w ten weekend zaakceptował minister zdrowia. Chodzi o zapewnienie opieki medycznej tym osobom, które są chore na Covid-19, ale nie mają szans na przyjęcie do przepełnionych szpitali. 

10 tysięcy metrów kwadratowych – taką powierzchnię mają dwie hale Targów Lublin i wkrótce większość tej przestrzeni zajmą szpitalne łóżka. Ma ich być przynajmniej 400, a maksymalnie 480. Wśród nich będą i takie, na których będzie można pomóc osobom wymagającym intensywnej terapii – 80 pacjentów będzie mogło tu korzystać z respiratorów.

Całe to miejsce ma być bezpieczne i dla pacjentów, i dla personelu – a dostosowywanie go do nowych funkcji ma potrwać przez najbliższy miesiąc. Dzisiaj ma się rozpocząć rekrutacja pracowników lubelskiego szpitala tymczasowego. Oficjalnie będzie on filią Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.

Na koniec dodajmy, że aktualnie na Lubelszczyźnie jest już blisko 6,5 tysiąca aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem. Prawie 500 osób to mieszkańcy lubelskiej części naszego regionu, tymczasem w samym Lublinie ta liczba jest trzy razy większa.