Szpital w Kozienicach uruchomił część oddziałów

      Możliwość komentowania Szpital w Kozienicach uruchomił część oddziałów została wyłączona

Zmiany następują sukcesywnie po kwarantannie części pracowników placówki.

Tamtejszy Oddział Zakaźny jest poddany sprzątaniu i dekontaminacji. Przeprowadzane są w nim niezbędne remonty, w tym instalacja klimatyzacji, organizowanie Sali intensywnego nadzoru ze stanowiskiem wyposażonym w respirator i kardiomonitor, rozszerzana jest także baza łóżkowa, co jest niezbędne w przypadku rozprzestrzeniania się COVID-19.

Wznowione zostały także badania diagnostyczne, np.: tomografia komputerowa, RTG, USG czy gastroskopia. Ze względu na obecnie spore braki personelu medycznego,udzielanie świadczeń zdrowotnych jest częściowo ograniczone.

W tej chwili w szpitalu brakuje 82 pracowników, spośród których 3 osoby są objęte izolacją, 1 osoba jest objęta kwarantanną, inni przebywają na zwolnieniach lekarskich bądź opiekują się swoimi bliskimi.

Decyzja o wznowieniu działalności Szpitala w Kozienicach jest podyktowana dobrem pacjentów, nie tylko tych którzy są chorzy na COVID-19. Każdy pacjent w stanie zagrożenia zdrowia i życia otrzyma należytą pomoc z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Szczegółowe informacje – TUTAJ