Szpital w Rykach przejdzie pełną informatyzację

      Możliwość komentowania Szpital w Rykach przejdzie pełną informatyzację została wyłączona

Reaktywowany dwa lata temu szpital ma się coraz lepiej. Po gruntownym remoncie i doposażeniu ponownie zapewnia opiekę medyczną mieszkańcom całego powiatu. A wkrótce zrobi się jeszcze bardziej nowoczesny.

Informatyzacja budynku szpitala powiatowego oznacza, że do wykonania są między innymi nowe instalacje elektryczne i światłowodowe – takie, dzięki którym personel będzie już niedługo korzystać z nowoczesnych metod pracy. Sytuację w pomieszczeniach będą mieć na oku kamery monitoringu, a dzięki sieci WIFI informacje będą sprawnie przepływać między piętrami i budynkami placówki. System teleinformatyczny czeka modernizacja: wdrożone zostaną nowe systemy, które pozwolą na migrację danych. Cyfryzację przejdzie też pracownia rentgenowska – pacjenci będą mogli się tu rejestrować w trybie online i w ten sam sposób będą otrzymywać wyniki badań.

Informatyzacja to kolejne zadanie, które można wykonać w ryckim szpitalu dzięki dotacji przyznanej z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Umowę, która opiewa na ponad 37,5 tysiąca złotych, podpisano wczoraj (12 sierpnia) – a w ciągu dwóch najbliższych miesięcy powstanie szczegółowa dokumentacja projektowa.