Szybciej i bezpieczniej z Dęblina do Ryk

      Możliwość komentowania Szybciej i bezpieczniej z Dęblina do Ryk została wyłączona

„Szybciej i bezpieczniej z Dęblina do Ryk” to projekt powiatu ryckiego, którego efekty już możemy podziwiać.

Prace polegały na wyremontowaniu ulic, budowie chodników, ścieżek rowerowych i montażu elementów zapewniających bezpieczeństwo. Władze powiatu już w 2013 r. zabiegały o dofinansowanie inwestycji, jednak udało się to dopiero w 2018 roku.

Ulice: Stawska w Dęblinie i Słowackiego w Rykach stanowią główne i najkrótsze połączenie pomiędzy miastami. Ulica Słowackiego w Rykach jest jedną z głównych dróg komunikacyjnych miasta, przy której zlokalizowane są: Szkoła Podstawowa, Liceum, Szpital, Poczta i wiele innych miejsc, odwiedzanych przez mieszkańców całego powiatu. Dlatego realizacja inwestycji była tak ważna. Przy tych budynkach zbudowano azyle dla pieszych, zaś w pobliżu szkół zamontowano balustrady. Przebudowano również zatoki postojowe.

Na terenie Dęblina wymieniono nawierzchnię na blisko 2,5 km ul. Stawskiej, 1-go Maja i Tysiąclecia, powstały nowe chodniki, a także ścieżka rowerowa. Przy Zespole Szkół Nr 3 powstały zatoki postojowe oraz parking. Koszt działań to prawie 10 mln zł. Złożyły się na nie Powiat Rycki, Gmina Ryki oraz Miasto Dęblin. Uzyskano również dofinansowanie ze środków europejskich w kwocie ponad 4 mln zł.

Dęblin: „SZYBCIEJ I BEZPIECZNIEJ Z DĘBLINA DO RYK” 

Nie znaleziono galerii.

Ryki: „SZYBCIEJ I BEZPIECZNIEJ Z DĘBLINA DO RYK” 

Nie znaleziono galerii.

(fot. Powiat Ryki)