Szykują się miłe prezenty dla opolskich kierowców

      Możliwość komentowania Szykują się miłe prezenty dla opolskich kierowców została wyłączona

Rzecz w tym, że trzeba będzie na nie poczekać jeszcze przez prawie rok – ale właśnie do listopada 2020 roku aż 40 kilometrów dróg w powiecie opolskim ma zostać zmodernizowana.

W miniony wtorek w Starostwie Powiatowym podpisano umowy, w których jest mowa o wyremontowaniu aż siedmiu odcinków dróg. Pierwsza z nich to prawie 11,5-kilometrowy odcinek między Opolem Lubelskim, Skokowem, Ludwinowem i Kolonią Boby. Drugi, który liczy ponad 6,5 kilometra, wiedzie z Kluczkowic Kolonii, przez Łaziska i Kamionkę do Kępy Piotrawińskiej. Trzeci to 9,5-kilometrowa droga z Puszna przez Stanisławów i Kręciszówkę do Wrzelowca. Czwarty to ponad 8 kilometrów drogi z Wandalina przez Zadole i Ćwiętalkę do Świdrów. Piąty 1 kilometr drogi w Darownem, szósty to 1 kilometr drogi w Radlinie, a siódmy to prawie 2 kilometry drogi z Plizina do Dąbrowy Wronowskiej.

Wykonanie poszczególnych remontów powierzono różnym firmom, trzema modernizacjami zajmie się firma ze Zwolenia. Wszystkie te remonty będą kosztowały ponad 21 milionów złotych.

Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim – Facebook