Szykują się remonty w opolskiej gminie

      Możliwość komentowania Szykują się remonty w opolskiej gminie została wyłączona

Dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych przyznane: największe środki na przebudowę lokalnych dróg dostała gmina Opole Lubelskie.

W minioną niedzielę w Poniatowej odbyła się pierwsza konferencja Kół Gospodyń Wiejskich, pod hasłem „Tradycja, zdrowa żywność, ochrona środowiska”. To popołudnie minęło w atmosferze kulinarnej rywalizacji i wśród zapachów regionalnych dań, a jednym z gości tego wydarzenia był wojewoda lubelski, Przemysław Czarnek. Jak się okazało, wojewoda zjawił się w Poniatowej z symbolicznym prezentem dla lokalnych władz samorządowych – wręczył samorządowcom oficjalne promesy, potwierdzające dotacje przyznane z Funduszu Dróg Samorządowych.

Najwyższe dofinansowanie trafiło do gminy Opole Lubelskie – tu prace rozgorzeją wkrótce na 10 odcinkach dróg, a znaczną część kosztów (70%) pozwoli pokryć wspomniane dofinansowanie, w wysokości niemal 11 milionów złotych. Tę promesę odebrał burmistrz Opola Lubelskiego, Sławomir Plis. W gminie Opole Lubelskie zostaną zmodernizowane drogi w Wólce Komaszyckiej, w Kluczkowicach Wsi, we Wrzelowcu,w Nowych Komaszycach, w Ożarowie i w Górach Kluczkowickich. Remont czeka też Sewerynówkę w Dębinach i dwie ulice w Opolu Lubelskim: Wiejska i Dolna.

Źródło zdjęcia: www.opolelubelskie.pl