Ta szkoła znów ma powody do zadowolenia

      Możliwość komentowania Ta szkoła znów ma powody do zadowolenia została wyłączona

Zespół Szkół im. Kajetana hrabiego Kickiego w Sobieszynie działa od ponad 10 lat – i czeka na tych młodych ludzi, którzy myślą o karierze wojskowej.

Ta placówka świętuje właśnie ważny sukces, bo zakwalifikowała się do czwartej edycji Programu „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”. W całym kraju w tym gronie znalazło się 119 szkół, a wykaz zatwierdził Minister Obrony Narodowej.

Co to oznacza dla szkoły w Sobieszynie? Będzie oferowała młodym ludziom kompleksowy program nauczania, zgodny z wymogami wojskowymi. To znaczy że jej absolwenci będą mogli odbyć skróconą służbę przygotowawczą, zakończoną przysięgą wojskową, a podczas naboru  do Wojsk Obrony Terytorialnej będą mogli określać swoje preferencje. A jeśli zdecydują się na studia, otrzymają dodatkowe punkty rankingowe. Już w trakcie szkolnej nauki będą mogli konsultować się z przedstawicielami wojskowych komend uzupełnień i planować przyszłą służbę wojskową.

Dzięki Programowi, szkoła w Sobieszynie może liczyć także na finansowe wsparcie Ministerstwa Obrony Narodowej – a dotacje może przeznaczyć na zakup umundurowania i sprzętów potrzebnych do prowadzenia szkolenia. Dodajmy, że tej szkole wsparcia udziela także ryckie starostwo powiatowe.

Źródło zdjęcia: Zespół Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie – Facebook