Ta ulica dalej pięknieje!

      Możliwość komentowania Ta ulica dalej pięknieje! została wyłączona

Kazimierz Dolny to, jak wszyscy wiemy, bardzo malownicze i urokliwe nadwiślańskie miasteczko, które właściwie przez cały rok przyciąga do siebie gości. A ci najczęściej spędzają czas na kazimierskim rynku i na wiślanym bulwarze.

Oba te miejsca łączy ulica Nadwiślańska – i właśnie ona przechodzi teraz gruntowną rewitalizację. Nawierzchnia jezdni i chodniki zostały już odnowione – a to znaczy, że spacerowanie i podróżowanie będzie tu bardziej komfortowe.

Teraz przyszedł czas na kolejny etap remontu, czyli na zatroszczenie się o to, żeby także po zmroku ulica Nadwiślańska zapraszała do bezpiecznego i przyjemnego spaceru. Rozpoczęto już wymianę i rozbudowę tutejszego oświetlenia: wzdłuż ulicy przybędzie 9 nowych, stylizowanych latarni typu parkowego: wybrano je w porozumieniu z Lubelskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. W każdej oprawie będą zamknięte nowoczesne żarówki typu LED, które otulą kazimierską ulicę delikatnym światłem.

To jednak jeszcze nie wszystko, co zaplanowano dla ulicy Nadwiślańskiej, bo wkrótce pojawią się tu jeszcze nowe ławki, kosze na śmieci i kwietniki – sfinansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego.

Źródło zdjęć: www.kazimierz-dolny.pl