Tą opolską ulicą na razie nie przejedziesz!

      Możliwość komentowania Tą opolską ulicą na razie nie przejedziesz! została wyłączona

Ostrzegamy opolskich kierowców: na razie muszą zmienić przyzwyczajenia, bo na czas remontu jedna z ulic w centrum pozostanie zamknięta.

W sercu Opola Lubelskiego sporo się zmienia – bo trwają prace przy gruntownej rewitalizacji historycznego centrum miasta. Chodzi o zagospodarowanie na nowo okolic Starego Rynku, a także ulic Kościelnej, Piekarskiej i Męczenników Getta. W ubiegłym tygodniu rozpoczął się już drugi etap tego dużego przedsięwzięcia, a otworzyła go wycinka drzew. Wszystko odbyło się oczywiście za wiedzą i zgodą Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Kilka dni później, w okolicach ulic Piekarskiej i Cichej zaczęły pojawiać się głębokie wykopy – to w związku z budową nowej kanalizacji deszczowej. Te roboty sprawiły, że trzeba było zamknąć ulicę Piekarską: kierowcy przejeżdżający przez centrum Opola muszą na razie stosować się do tymczasowej organizacji ruchu. Można jednak spokojnie korzystać z dojść i dojazdów do posesji, bez problemu dostaną się tu w razie potrzeby także służby ratownicze.

Władze miasta ostrzegają, że w związku z epidemią czas remontów (a więc także utrudnień komunikacyjnych) może się wydłużyć.