Tablety z Internetem dla uczniów z Lubelszczyzny

      Możliwość komentowania Tablety z Internetem dla uczniów z Lubelszczyzny została wyłączona

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce ma wpływ na wiele dziedzin naszego życia. Jedną z nich jest edukacja.

Zarząd Województwa Lubelskiego postanowił wesprzeć uczniów w regionie i przekazać im sprzęt umożliwiający zdalne nauczanie. W oparciu o informacje uzyskane od dyrektorów szkół województwa lubelskiego ustalono, że potrzeby w zakresie sprzętu komputerowego niezbędnego do nauki zdalnej zgłosiło blisko 6200 uczniów. Informacje o problemach w zakresie organizacji zdalnego nauczania zgłosiło 1170 szkół (podstawowych i ponadpodstawowych).

Ze względu na ogromną liczbę zgłoszonych potrzeb Zarząd Województwa Lubelskiego postanowił w pierwszej kolejności wspomóc maturzystów i ósmoklasistów. Chodzi o zakup 1900 sztuk tabletów na kwotę blisko 2,5 mln zł. Co ważne, tablety będą wyposażone w kompletne oprogramowanie oraz bezpłatny dostęp do Internetu do zakończenia roku szkolnego.

Zakup będzie sfinansowany z budżetu samorządu województwa. Zaznaczyć trzeba, że właścicielem sprzętu będzie samorząd lub szkoła, a nie uczeń. Pozwoli to na korzystanie z tabletów w celach edukacyjnych przez szkoły nie tylko w okresie epidemii.

 

(info/fot. lubelskie.pl)