QUESTING czyli tajemnice Czarnolasu czekają

      Możliwość komentowania QUESTING czyli tajemnice Czarnolasu czekają została wyłączona

Questing to coraz bardziej popularna forma zwiedzania interesujących miejsc. Przede wszystkim tych, które mają bogatą przeszłość historyczną, bo właśnie na takich ciekawostkach opiera się scenariusz takiego nietypowego spaceru.

Questing to forma gry terenowej, która prowadzi turystę przez całą opisaną w scenariuszu historię: stawia przed nim cały czas konkretne zadania do wykonania. Do grona miejsc i atrakcji turystycznych w naszym regionie, które zachęcają do takiego samodzielnego odkrywania zagadek z przeszłości, dołączyło niedawno Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie.

Tutejsza zabawa terenowa jest zatytułowana „Miłość i twórczość” i ten tytuł zdradza już trochę, jakie sprawy z życia Jana Kochanowskiego można lepiej poznać podczas takiej wycieczki. Scenariusz czarnoleskiej gry terenowej pomaga zwiedzić park otaczający Muzeum, a takie zwiedzanie potrwa około 40 minut. Broszurki ze wskazówkami do questowego wyzwania można dostać w muzealnej kasie, ale w formie elektronicznej można pobrać scenariusz ze strony internetowej czarnoleskiego Muzeum.

Źródło zdjęcia: Muzeum Jana Kochanowskiego – Facebook