Tak minie 15 sierpnia w Puławach

      Możliwość komentowania Tak minie 15 sierpnia w Puławach została wyłączona

W najbliższą niedzielę wypadają Święto Wojska Polskiego i zarazem 101. rocznica Bitwy Warszawskiej. O obu tych okazjach jak zawsze będą pamiętać Puławy – w świętowanie będzie można się włączyć na wiele sposobów.

Oficjalne puławskie obchody rozpoczną się już o 8.30, Mszą Świętą w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w centrum miasta. O 10.00 uroczystości przeniosą się na dziedziniec Pałacu Czartoryskich. Przed tablicą poświęconą pamięci marszałka Józefa Piłsudskiego zostaną złożone kwiaty, a okolicznościowe przemówienie wygłosi Prezydent Miasta Puławy.

Wśród wydarzeń towarzyszących będą między innymi promocje książek o tematyce patriotycznej, a także specjalna wystawa plenerowa, poświęcona pobytowi marszałka Piłsudskiego w Puławach latem 1920 roku. Warto też skorzystać z okazji, żeby wejść do wnętrza pałacu i do czytelni Biblioteki Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, żeby obejrzeć zabytkowy stół, przy którym marszałek opracowywał plany kontrofensywy znad Wieprza.

To jednak nie wszystko. W południe na aktywnych będzie czekać „Bieg Tropem Wilczym – Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, który rozegra się między innymi na Stadionie MOSiR. Z kolei rozśpiewani puławianie będą mogli wziąć udział w dorocznych „Potyczkach z piosenką”: koncert pieśni patriotycznych, do którego będzie można się przyłączyć, rozpocznie się o godzinie 17.00 na placu przed „Domem Chemika”. O wszystkich szczegółach informuje załączony plakat.

Źródło plakatu: UM w Puławach