Tak Ryki będą świętować w poniedziałek

      Możliwość komentowania Tak Ryki będą świętować w poniedziałek została wyłączona

Najbliższy poniedziałek to 11 listopada, czyli nasze narodowe Święto Niepodległości. Uroczyste, powiatowe obchody w Rykach rozpoczną się już o 8.20 – gdy przed starostwem zbierze się cała delegacja.

Już chwilę później uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół imienia Kajetana hrabiego Kickiego w Sobieszynie dadzą pokaz musztry paradnej. Delegacje i uczniowie przejdą razem do kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela w Rykach, bo tam o 9.00 rozpocznie się okolicznościowa Msza Święta. Bezpośrednio po niej uroczystości przeniosą się przed pomnik poświęcony „Bojownikom o Wolność Ojczyzny”, a tam odbędzie się Apel Pamięci. Wszyscy zebrani razem odśpiewają hymn państwowy i posłuchają przemówienia starosty powiatu ryckiego. Apel zakończy salwa honorowa i złożenie wieńców kwiatów.

W ten poniedziałek warto odwiedzić też ryckie Kino Renesans, bo tam o 14.00 zacznie się specjalny Koncert Galowy. Zostaną rozstrzygnięte projekty i konkursy, jakie zorganizowało Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach, a na scenie wystąpią Orkiestra Dęta OSP w Rykach, Zespół Tańca Ludowego „Ryki” i recytatorzy. Gościem specjalnym będzie tego popołudnia Olga Szomańska, która wystąpi z koncertem „Śladem Wolności”.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęć: https://www.ryki.powiat.pl/kultura-i-oswiata/n,80447,powiatowe-uroczystosci-101-rocznicy-odzyskania-przez-polske-niepodleglosci.html; http://mgck.ryki.pl/2019/10/29/koncert-galowy/