Tak w Puławach uczcimy Święto Niepodległości

      Możliwość komentowania Tak w Puławach uczcimy Święto Niepodległości została wyłączona

Urząd Miasta w Puławach zaprasza na obchody kolejnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości – a Święto Niepodległości wypada już w najbliższy poniedziałek.

W naszym mieście te oficjalne obchody odbędą się na Włostowicach: o godzinie 9.00 rozpocznie się Msza Święta, zostanie odprawiona w parafii pw. świętego Józefa, a tuż po niej wszyscy uczestnicy przejdą przed pomnik Odzyskania Niepodległości, tam odbędą się okolicznościowe wystąpienia i zostaną złożone symboliczne wiązanki kwiatów.

Dodatkowe wydarzenia, która pomogą nam uczcić tę patriotyczną rocznicę to między innymi szereg zawodów sportowych. 11 listopada, o godzinie 10.00 ze Skweru Niepodległości ruszą Ogólnopolskie Biegi Niepodległości. Wcześniej, bo już o 9.00 na sali gier MOSiR w Puławach zacznie się Turniej Piłki Siatkowej z okazji Święta Niepodległości, a o 11.00 spod hali MOSiR wyruszy Niepodległościowy Rajd Rowerowy.

W poniedziałkowy wieczór odbędzie się jeszcze ostatni koncert, zorganizowany w ramach puławskiego festiwalu muzycznego Wszystkie Strony Świata – o godzinie 19.00 w sali pompejańskiej starostwa powiatowego wystąpi Orkiestra Kameralna Ensemble Frédéric pod dyrekcją Adama Klocka, a na fortepianie zagra Jan Wachowski.

To jednak nie będzie koniec kulturalnych wydarzeń towarzyszących, bo już 16 listopada, czyli w następną sobotę, w puławskiej hali MOSiR usłyszymy laureatów 15. Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej „Żeby Polska była Polską”.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęcia: https://www.pulawy.eu/artykuly/obchody-narodowego-swieta-niepodleglosci,42087.htm