Tak zazielenił się nieduży puławski skwer

      Możliwość komentowania Tak zazielenił się nieduży puławski skwer została wyłączona

Tuż przed minionym weekendem w Puławach powstały nowe tereny zielone. Inicjatorom nie zabrakło zapału do działania, dlatego efekty pojawiły się bardzo szybko.

W słoneczne, piątkowe przedpołudnie do pracy zabrali się wolontariusze z Fundacji Leroy Merlin. Upiększyli otoczenie Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia, który od dwóch lat działa w wyremontowanym budynku na końcu ulicy Kołłątaja. Ta placówka podlega Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej – na co dzień odwiedzają ją przede wszystkim puławscy seniorzy, którzy mogą tu szukać różnego rodzaju pomocy.

Od kilku dni pod tym adresem można znaleźć nie tylko wsparcie, ale także miły dla oka skwerek. Fundacja zadbała o materiały i narzędzia do pracy, a całości dopełniły wysiłki wolontariuszy i pracowników Ośrodka. Nowa zieleń znajduje się tuż przed głównym wejściem, nasadzono tu ozdobne rośliny, warte ponad 4 tysiące złotych. W pobliżu znajduje się ławka ogrodowa, więc jest to także przestrzeń, w której można na chwilę usiąść i odpocząć na świeżym powietrzu.

 

Dodajmy, że Fundacja nie po raz pierwszy angażuje się w inicjatywę, poświęconą puławskim krajobrazom – w lipcu tego roku poprowadziła także lokalną akcję sprzątania świata.

Źródło zdjęć: Fundacja Leroy-Merlin