Te drogi nie będą już bezimienne

      Możliwość komentowania Te drogi nie będą już bezimienne została wyłączona

Władze gminy Końskowola znów zapytały mieszkańców o zdanie w bardzo ważnych sprawach. Tym razem chodziło o wybranie nazw ulic dla gminnych dróg w trzech miejscowościach.

Ankietę dotyczącą Witowic i drogi gminnej nr 107709L wypełniły 134 osoby – spośród trzynastu propozycji najczęściej wybierano „ulicę Pogodną”, na nią oddano 61 głosów. O połowę mniej zdobyła propozycja, żeby miejscowość zyskała ulicę Jana Konińskiego, spodobała się także „ulica Wrzosowa”.  Wszystkie te opcje przedstawił sam samorząd, przygotowując ankietę.

W sprawie gminnej drogi w Skowieszynie (nr ewidencyjny 23/3) głos zabrało 88 osób – i tu zdecydowana większość wybrała „ulicę Graniczną”. Wygrała z takimi propozycjami, jak „ulica Piękna”, „ulica Polna” czy „ulica Leśna”. Tu również opowiedziano się za pomysłem wysuniętym przez gminę.

Natomiast nazwę dla gminnej drogi nr 107710L w Rudach wskazało 76 osób – i zdecydowana większość chce, żeby była to „ulica Pompy”. Ta opcja dosłownie znokautowała pomysł samorządu, by w Rudach pojawiła się „ulica Aleksandra Fredry”.

Teraz pozostaje poczekać na to, jak wyniki tych społecznych konsultacji zmienią się w nowe uchwały Rady Gminy. A później „zmartwieniem” mieszkańców będzie przyzwyczajenie się do nowych nazw.