Tęczowe flagi w centrum Puław

      1 komentarz do Tęczowe flagi w centrum Puław

Nasze miasto było pierwszym przystankiem, na którym zatrzymał się Queer Tour – specjalna akcja, organizowana z myślą o uświadamianiu Polaków na temat tego, czym jest zjawisko „LGBT+”.

To niedzielne popołudnie warszawscy aktywiści spędzili na puławskim Placu Chopina. Mieli ze sobą ulotki informacyjne, przypinki i książki oraz tęczowe gadżety, nie brakowało im też energii do odpowiadania na rozmaite pytania puławian. Queer Tour pojawi się w tych miejscowościach, których władze sprzeciwiły się tak zwanej „ideologii LGBT” – a przypomnijmy, że pod koniec maja Puławy dołączyły do grona takich samorządów.

Aktywiści z Queer Tour chcą spotykać się z mieszkańcami polskich miast, żeby wyjaśniać ich wątpliwości dotyczące społeczności LGBT, a jednocześnie chcą okazać wsparcie osobom o odmiennej orientacji seksualnej. Puławskie spotkanie na głównym miejskim placu trwało przez kilka godzin.

One comment on “Tęczowe flagi w centrum Puław

  1. Azotniak

    Ale naprawdę normalnych ludzi to nie interesuje przestańcie promować to.chyba że kaska poleciała no to teraz pompujcie ile wlezie,

Comments are closed.