Tego budynku wkrótce nie będzie w Puławach!

      Możliwość komentowania Tego budynku wkrótce nie będzie w Puławach! została wyłączona

O pomysłach na nową remizę strażacką w Puławach pisaliśmy już pod koniec ubiegłego roku. Obecny budynek wybudowany został w 1974 roku i daleko mu do nowoczesności.

Zalane piwnice, kłopoty z kanalizacją – lista problemów jest długa, a wysokie koszty przebudowy starej strażnicy nie zachęcały do podjęcia prac. Ale teraz możliwości się zmieniły. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Puławach wybrała już firmę, która wykona projekt nowej strażnicy.

Budynek przy ulicy Lubelskiej zostanie zburzony i ustąpi miejsca nowemu. Do przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej zgłoszono aż 11 ofert. Za najkorzystniejszą uznano tę przedstawioną przez poznańską firmę (A.DO XXI Sp. z o.o.), która wykonała już projekty strażnic Komend Straży Pożarnej w Śremie i w Poznaniu. Wartość tej oferty to 172 tysiące złotych.

Dokumentacja projektowa, wymagana do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę, ma być gotowa do 20 listopada. Jak planują strażacy, cała inwestycja będzie realizowana od drugiej połowy 2021 roku do końca 2024 roku.