Tej jesieni trzeba się dobrze spisać!

      Możliwość komentowania Tej jesieni trzeba się dobrze spisać! została wyłączona

1 września był dla uczniów początkiem roku szkolnego, a dla rolników w miniony wtorek rozpoczął się obowiązkowy spis rolny.

Każdy kto musi wziąć w nim udział, dostał już list od prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Spis rolny to jedyny sposób na to, żeby zgromadzić wiele ważnych, konkretnych informacji, dotyczących i gospodarstw, i rolników, i polskiej produkcji rolnej.

Natomiast na to, żeby się spisać, jest kilka sposobów. Można skorzystać z aplikacji zamieszczonej w internecie, można też telefonicznie połączyć się z rachmistrzem i jemu udzielić wszystkich odpowiedzi. Od 16 września do osób, które nie spiszą się samodzielnie, będą docierali właśnie rachmistrze.

Spis rolny potrwa do 30 listopada. Na samej Lubelszczyźnie o udziale w nim muszą pamiętać rolnicy z prawie 190 tysięcy gospodarstw. Przypomniał o tym wczoraj wojewoda lubelski, podczas specjalnej konferencji prasowej. Na stronie internetowej Urzędu Wojewódzkiego można znaleźć szczegółowe informacje i wskazówki, dotyczące udziału w tegorocznym spisie rolnym. Bezpośredni link jest TUTAJ.