Ten remont ucieszy strażaków – i nie tylko ich

      Możliwość komentowania Ten remont ucieszy strażaków – i nie tylko ich została wyłączona

W Zielonce Nowej w gminie Zwoleń jest taki budynek, który jest jednocześnie lokalną remizą Ochotniczej Straży Pożarnej i świetlicą wiejską. Służy wielu różnym mieszkańcom miejscowości i potrzebuje pewnej modernizacji.

Żeby wszyscy mogli wygodnie korzystać z tego miejsca, potrzebna jest rozbudowa – a konieczny do tego projekt jest już gotowy. Radomska firma MW DESIGN Monika Wojcieszak przygotowała go za 13,5 tysiąca złotych – ten wydatek wziął na siebie lokalny Fundusz Sołecki.

W planach jest dobudowanie korytarza i dwóch toalet (z których jedna będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych). W tym budynku potrzebne jest też pomieszczenie na zbiornik z opałem olejowym, a poza tym trzeba przebudować kotłownię. To będzie w sumie nowe 25 metrów kwadratowych. Jak tłumaczy  burmistrz Zwolenia, Arkadiusz Sulima, świetlicę wiejską chętnie odwiedzają mieszkańcy Zielonki Nowej, bo znajduje się tu sala komputerowa – i z powodu popularności tego miejsca, modernizacja jest niezbędna. 

Prace budowlane pomoże sfinansować 10 tysięcy złotych dotacji, które władze gminy pozyskały z mazowieckiego budżetu. Remiza ma być rozbudowana jeszcze w tym roku kalendarzowym. Ale coś już się zmieniło – przed budynkiem stworzono nowe miejsca parkingowe.

Źródło zdjęcia: UM w Zwoleniu