Terytorialsi czekają na ochotników!

      Możliwość komentowania Terytorialsi czekają na ochotników! została wyłączona

Jutro w Lublinie odbędzie się przysięga wojskowa – bardzo ważny dzień dla nowych rekrutów, którzy zaciągnęli się do wojska dwa tygodnie temu i skończyli już swoje szkolenie podstawowe.

Są dobre wieści dla każdego, kto chciałby pójść w ich ślady – chociaż od połowy października Terytorialsi działają w trybie przeciwkryzysowym, to jednocześnie wciąż prowadzą rekrutację. Spośród wszystkich szkoleń, jakie organizują teraz Wojska Obrony Terytorialnej, zawieszono na razie wszystkie poza wyrównawczymi i podstawowymi.

W tym roku kalendarzowym odbędą się jeszcze dwa nabory do Wojsk Obrony Terytorialnej: 21 listopada i 12 grudnia. Zainteresowani powinni zgłosić się do Wojskowej Komendy Uzupełnień – tej, która znajduje się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Formalności można też załatwić zdalnie, z pomocą platformy e-PUAP. Warto pamiętać, że ochotnikom cały czas pomagają rekruterzy z lubelskiej brygady – podpowiedzą, jak wypełnić dokumenty i posłużą niejedną praktyczną radą. O tym, jak się z nim skontaktować, można dowiedzieć się TUTAJ.

Żołnierze WOT mają w czasie epidemii pełne ręce roboty – dlatego do pracy i pomagania mieszkańcom regionu przyda się każda kolejna para rąk. Operacja „Trwała Odporność” zdominowała teraz zajęcia Terytorialsów, ale jednocześnie muszą być też gotowi do reagowania na skutki klęsk żywiołowych i pogodowych kataklizmów.

 

.