To będzie ważny telefon – odbierz!

      Możliwość komentowania To będzie ważny telefon – odbierz! została wyłączona

Od najbliższego poniedziałku rozdzwonią się telefony w gminie Zwoleń. Mieszkańcy, którzy odbiorą połączenie od firmy Novista będą pytani o to, w jaki sposób ogrzewają swoje domy.

Nie ma się czego obawiać, te telefony można śmiało odbierać, bo cała ankieta odbędzie się w ramach mazowieckiego programu, do którego przystąpiła gmina Zwoleń. Chodzi o inwentaryzację źródeł ciepła – władze chcą ustalić, jaki wpływ mają metody ogrzewania budynków na stan tutejszego powietrza.

Pracownicy warszawskiej firmy będą od tego poniedziałku (24 sierpnia) dzwonić do właścicieli domów, ale w kolejnych dniach będą się kontaktować także z osobami odpowiedzialnymi za budynki publiczne, usługowe i handlowe. O tym, jakie pytania mogą paść podczas takiej rozmowy, informuje na swojej stronie internetowej zwoleński ratusz (link zamieszczamy TUTAJ). Władze proszą, żeby nie ignorować tych telefonów i udzielać ankieterom kluczowych informacji.

Program „Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020” finansuje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.