To miasto zaszczepi bezdomnych

      Możliwość komentowania To miasto zaszczepi bezdomnych została wyłączona

Szczepienia przeciwko COVID-19 cały czas trwają. Władze, zarówno państwowe jak i lokalne, zachęcają do przyjęcia preparatów – żeby udało się osiągnąć zasadniczy cel, jakim jest uzyskanie odporności populacyjnej na koronawirusa.

W naszym regionie największy procent zaszczepionych osób jest w Puławach, na drugim miejscu jest Dęblin, a na trzecim Stężyca. W każdej z tych miejscowości zaszczepiono już blisko 40% mieszkańców. Na całej Lubelszczyźnie przoduje oczywiście Lublin (z aktualnym wynikiem 42,1%) – i właśnie tam władze postanowiły podjąć nową inicjatywę, dzięki której uda się dotrzeć ze szczepieniami do kolejnej grupy społecznej.

W połowie lipca odbędzie się tam specjalna akcja, skierowana do osób bezdomnych. Specjalny punkt szczepień powstanie w siedzibie Bractwa Miłosierdzia imienia świętego Brata Alberta. Przez dwa dni (13 i 14 lipca) będą tam pracować medycy z punktu Arena Lublin. Przeprowadzą rejestrację, zapewnią wywiad lekarski i podadzą podopiecznym Bractwa jednodawkowe szczepionki.

Lubelski ratusz tłumaczy, że w przeprowadzenie całej akcji będą zaangażowane służby i organizacje, zajmujące się osobami które borykają się z problemem bezdomności.