Tour de Pologne znowu na Lubelszczyźnie!

      Możliwość komentowania Tour de Pologne znowu na Lubelszczyźnie! została wyłączona

Już za 5 miesięcy spełnią się marzenia kibiców, którym od lat brakowało właśnie takich sportowych emocji w tej części kraju. Z kolei władze liczą na dobry efekt marketingowy.

Tour de Pologne jeden z najbardziej znanych i prestiżowych wyścigów kolarskich – nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Co roku ściąga na polskie trasy najlepszych zawodników z całej Europy – a tego lata ci najlepsi kolarze zjawią się na Lubelszczyźnie, bo właśnie w Lublinie rozpocznie się pierwszy etap szosowego wyścigu.

To, że po dwunastu latach ta impreza wróci do naszego regionu, potwierdzili wczoraj marszałek województwa lubelskiego, Jarosław Stawiarski i dyrektor generalny Tour de Pologne World Tour, Czesław Lang. Sportowe emocje zaczną się 9 sierpnia, bo właśnie wtedy ruszy 78. edycja zawodów.

W Lublinie odbędzie się prezentacja kolarzy biorących udział w tym etapie, a gdy już ruszą w drogę, będą jechać w stronę Chełma – mijając po drodze wiele miejscowości. Dzięki telewizyjnym i internetowym transmisjom, ich zmagania będą mogli oglądać widzowie z całego świata – i wszyscy obejrzą jednocześnie malownicze, lubelskie krajobrazy.