Trąba powietrzna nad powiatem ryckim!

      Możliwość komentowania Trąba powietrzna nad powiatem ryckim! została wyłączona

Niedzielna nawałnica dała się mocno we znaki mieszkańcom Gminy Kłoczew w powiecie ryckim. Nieprzyjazna i nieprzewidywalna pogoda bardzo dokuczyła także zwierzętom.

Mieszkańcy zauważyli krótkotrwałą trąbę powietrzną, która uszkodziła wiele dachów, łamała drzewa i zrywała linie energetyczne. Nawet strażacy mieli problem z dotarciem do najbardziej potrzebujących, bo część dojazdów była zablokowana. Na szczęście w nawałnicy nikt nie ucierpiał.

Dramatyczne sceny miały miejsce także w schronisku dla psów w miejscowości Gózd. Wiatr porywał kojce, w których były zwierzęta. Mówi Aleksandra Nieciecka ze schroniska “Zwierzaki do wzięcia”:

 

Dla niewielkiego schroniska są to ogromne straty. Niezbędna jest jego odbudowa. Można ich wspomóc, zaglądając na profil na Facebooku – „Zwierzaki do wzięcia”. Trwa tam zbiórka pieniędzy.

Szkody pojawiły się także na polach uprawnych. Wysoka kukurydza ugięła się pod naporem silnego deszczu i wiatru. Połamana nie będzie wiele warta. Zebrał się powiatowy sztab kryzysowy. Trwa wstępne szacowanie strat.