Tragiczny wypadek w Bobrownikach

      Możliwość komentowania Tragiczny wypadek w Bobrownikach została wyłączona

To historia z minionego piątku (30 października). Badający tę sprawę policjanci przypominają, że wczesny jesienny zmrok może być śmiertelnie niebezpieczny.

Późnym popołudniem, w Bobrownikach, doszło do wypadku który zakończył się tragedią. Samochód osobowy potrącił 33-letniego pieszego. Mieszkaniec gminy Ryki wpadł na maskę i uderzył w przednią szybę pojazdu – szkło się rozbiło, a pieszy odniósł poważne obrażenia. Chociaż podjęto próby reanimacji, mężczyzny niestety nie udało się uratować.

Badanie miejsca tragedii odbywało się oczywiście pod nadzorem prokuratora – jak zawsze, gdy zdarzenie przynosi śmiertelne ofiary.  Za kierownicą auta, siedział 56-latek – jak ustalili policjanci, w chwili wypadku był trzeźwy.

Mundurowi wciąż wyjaśniają tę sprawę, a wszystkim pieszym i rowerzystom przypominają, że podczas długich, jesiennych wieczorów, warto zadbać o swoją widoczność na ciemnej drodze. Wystarczy pamiętać na przykład o elementach odblaskowych – specjalne kamizelki, opaski czy nawet nieduże breloczki odbiją światło samochodowych reflektorów i ostrzegą kierowcę, że ktoś porusza się chodnikiem, poboczem czy ścieżką rowerową. Odblaski warto umieszczać na wysokości kolan albo dłoni, na plecach albo na klatce piersiowej.

Źródło zdjęcia: KPP w Rykach