Trwa Czarnoleski Festiwal Sztuk – co jeszcze przed nami?

      Możliwość komentowania Trwa Czarnoleski Festiwal Sztuk – co jeszcze przed nami? została wyłączona

W zachodniej części naszego regionu cały czas trwa Czarnoleski Festiwal Sztuk. Po ubiegłorocznym debiucie powraca cały cykl wydarzeń kulturalnych, które są „świętem muzyki, poezji i malarstwa”. Do końca tej edycji zostało kilka dni – i te miną bardzo muzycznie. 

Już dziś wieczorem, o 19.00, zespół IL TEMPO da koncert muzyki dawnej w Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Natomiast w środowy wieczór, także o 19.00, ale w kościele pw. Świętej Trójcy w Gródku, Marek Toporowski przypomni brzmienie małych instrumentów klawiszowych, takich jak klawikord, szpinet i wirginał.

Czwartek przyniesie popisy uczestników tegorocznych warsztatów pianistycznych, to o 17.00 w dworku w Czarnolesie, z kolei już dwie godziny później, w amfiteatrze przy Muzeum Jana Kochanowskiego, będzie można posłuchać muzyki ludowej: wystąpią zespół „Sobótka” z Czarnolasu i zespół ludowy z Mierziączki.

Wstęp na każde wydarzenie będzie wolny, ale żeby wybrać się na którykolwiek koncert, trzeba wcześniej zarezerwować miejsce, telefonicznie (+48 677 20 05) albo mailowo (muzeum-czarnolas@wp.pl). 

Czarnoleski Festiwal Sztuk to przedsięwzięcie organizowane przez Fundację Rzeka EN, przy współpracy z instytucjami, w których odbywają się koncerty, a także z Wójtem Gminy Policzna. Tegoroczna edycja potrwa do najbliższej niedzieli (2 sierpnia) – i o koncertach zaplanowanych na ten weekend będziemy jeszcze pisać.