Trwa modernizacja dróg powiatowych

      Możliwość komentowania Trwa modernizacja dróg powiatowych została wyłączona

W ubiegłym tygodniu remontowane odcinki odwiedzili starosta puławski Danuta Smaga i członek zarządu, Jan Ziomka – samorządowcy sprawdzali, jak postępują prace przy tych ważnych zadaniach.

Po pierwsze, prace są prowadzone na liczącym prawie 5 i pół kilometra odcinku drogi z Kurowa do Karmanowic, czyli na trasie łączącej Kurów z gminą Wąwolnica – koszt tego zadania to więcej niż 3 i pół miliona złotych. Po drugie, w gminie Nałęczów przebudowywany jest odcinek z Czesławic do Sadurek liczący ponad 2 i pół kilometra – cena tej modernizacji to niemal 1 milion i 300 tysięcy złotych. Obie inwestycje są finansowane przez samorząd powiatowy i poszczególne władze gminne, ale plany udało się urzeczywistnić także dzięki ministerialnym dotacjom, jakie powiat puławski pozyskał z Funduszu Dróg Samorządowych. Modernizacja sprawi, że kierowcy będą mogli wygodniej poruszać się po obszarze powiatu, korzystając z odnowionych, komfortowych dróg.

Źródło zdjęcia: https://www.pulawy.powiat.pl/aktualnosci/n,73737,fotograficzny-dziennik-budowy-inwestycje-drogowe-powiatu-pulawskiego-11-07-2019.html