Trwa remont najbardziej ruchliwej drogi powiatu zwoleńskiego

      Możliwość komentowania Trwa remont najbardziej ruchliwej drogi powiatu zwoleńskiego została wyłączona

Ta trasa przez lata była tak popularna wśród kierowców, że wyraźnie tego potrzebuje. Podpisano już umowę z firmą, która zajmie się odnowieniem kolejnego zwoleńskiego odcinka.

Mowa o trasie, która prowadzi z Odechowa w powiecie radomskim, przez Sienno w powiecie lipskim, aż do Ostrowca Świętokrzyskiego. Na ziemi zwoleńskiej biegnie przez gminę Kazanów – i właśnie tutaj lada dzień mają ruszyć nowe prace modernizacyjne.

W miniony piątek (27 maja) władze powiatu i gminy podpisały umowę z wykonawcą, który przez kilka najbliższych miesięcy ma działać na odcinku między miejscowościami Kowalków Kolonia i Wólka Gonciarska. Do przebudowania jest tutaj przede wszystkim most, ale zmieni się także niemal półtora kilometra wysłużonej drogi powiatowej. Jezdnia ma być szersza i wzmocniona, a wzdłuż niej pojawią się nowe chodniki. Przebudowa czeka również lokalne skrzyżowania, a dla pieszych zostaną wyznaczone nowe przejścia.

Wszystkie prace będą kosztowały ponad 4,5 miliona złotych, ale samorządom pomoże zewnętrzne dofinansowanie. Według umowy, remont ma potrwać do 24 marca przyszłego roku – ale wykonawca zamierza wywiązać się ze swoich zadań jeszcze w tym roku kalendarzowym.

Przypomnijmy, że jesienią ubiegłego roku zakończył się remont odcinka, który biegnie przez Wólkę Gonciarską. Kierowcy mogą korzystać ze zmodernizowanej trasy od końca października.

Źródło informacji: Starostwo Powiatowe w Zwoleniu