Trwa szycie maseczek w Zwoleniu – przyłącz się i pomóż!

      Możliwość komentowania Trwa szycie maseczek w Zwoleniu – przyłącz się i pomóż! została wyłączona

Jedną z zasad bezpieczeństwa, która już od jutra będzie obowiązywać w całym naszym kraju, jest noszenie maseczki ochronnej. Od tego czwartku to będzie obowiązek każdego, kto wyjdzie ze swojego domu, dlatego warto się upewnić, że ma się właśnie taki środek ochrony.

Jak już informowaliśmy w naszych wiadomościach lokalnych, w wielu miejscowościach naszego regionu maseczki były rozdawane mieszkańcom – ale podjęto też wiele inicjatyw samodzielnego szycia takich środków ochrony. Tak właśnie dzieje się w Zwoleniu, gdzie pracownicy gminnego samorządu połączyli siły z paniami z Pracowni Krawieckiej „Joanna”. Wszyscy razem, zainspirowani przez burmistrza Zwolenia Arkadiusza Sulimę, niestrudzenie szyją bawełniane maseczki wielokrotnego użytku.

Ale jak mówi Mirosław Chołuj, Sekretarz Gminy Zwoleń, każdy chętny może dołączyć do tej akcji. Uszyte dotychczas 3 tysiące maseczek już rozdano mieszkańcom gminy i okolic, bo cieszą się ogromną popularnością.  Dodaje też, że w tej chwili brakuje już gumek o szerokości 5 milimetrów.

Żeby dołączyć do akcji i pomóc w jakikolwiek sposób, wystarczy skontaktować się z gminnym samorządem telefonicznie (numer: 486 762 210) albo mailowo (adres: informacja@zwolen.pl).

Wszystkie gotowe maseczki ochronne są bezpłatnie rozdawane mieszkańcom Zwolenia i okolic. Przypominamy, że przed każdym użyciem maseczkę trzeba wyprać w wysokiej temperaturze, dobrze ją też wyprasować. Jest też możliwość, żeby do kieszonki włożyć jeszcze odpowiedni filtr, który zadba o nasze bezpieczeństwo.

Źródło zdjęcia: www.zwolen.pl