Trzy punkty na inaugurację. Powiślak lepszy od Sparty

Możliwość komentowania Trzy punkty na inaugurację. Powiślak lepszy od Sparty została wyłączona

Na inaugurację rozgrywek IV ligi Powiślak zmierzył się na własnym stadionie z beniaminkiem – Spartą Rejowiec Fabryczny.

Już na samym początku spotkania Marcin Gil uderzył z dystansu, jednak jego strzał minął bramkę przeciwników. W 6. minucie  po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przed szansą na zdobycie bramki stanął Mateusz Łakomy, którego strzał obronił bramkarz. Dzielnie walczyli także rywale. W 12′ niebezpieczną akcję Sparty zażegnał Sebastian Pyda. Trzy minuty później strzał zawodnika z Rejowca pewnie wyłapał Zolech. Obie drużyny co jakiś czas miały okazje bramkowe, jednak to przeciwnicy zdołali jako pierwsi zdobyć gola. W 30′ strzał z główki Jakuba Martynia odbił się od słupka i trafił do bramki. W 34′ składną akcją popisali się Krystian Kobus i Marcin Gil. Ten drugi wszedł w pole karne i “w ciemno” zagrał na długi słupek, lecz nikogo tam nie było. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1.

W drugiej odsłonie od początku nacierał Powiślak. W 53′ Marcin Gil dośrodkował w pole karne rywali, a strzał na bramkę zamienił Krystian Kobus. Zaledwie cztery minuty później “Gilo” otrzymał zagranie od Macieja Pięty, a następnie główką wpakował piłkę do siatki i tym samym ustalił wynik tego meczu.

Pierwszy mecz to zawsze wielka niewiadoma, a my już na początku mierzyliśmy się z beniaminkiem, który jest groźny i gra na tak zwanej fali po awansie. Drużyna przeciwna była bardzo ambitna i walczyła. Nie mówię, że nam tego brakowało, ale w naszych szeregach było sporo nonszalancji, zwłaszcza w pierwszej połowie. Obudziliśmy się jeszcze przed przerwą, lecz i tak przegrywaliśmy 0:1. Pierwsze minuty drugiej części meczu były już takie, jakbym sobie życzył. Udało się strzelić dwie bramki, a mogliśmy też trzecią. Najważniejsze jednak, że na inaugurację ligi sięgnęliśmy po trzy punkty – powiedział po meczu Łukasz Giza, trener Powiślaka Końskowola.

Powiślak Końskowola – Sparta Rejowiec Fabryczny 2:1 (0:1)

Powiślak: Jakub Zolech – Sebastian Pyda, Mateusz Łakomy, Mateusz Antoniak – Maciej Pięta (86′ Wojciech Łazeba), Rafał Banaszek (87′ Mateusz Kamola), Adrian Dudkowski, Iwan Litwiniuk – Jakub Pryliński (86′ Mateusz Murat), Krystian Kobus (65′ Damian Koprucha), Marcin Gil (65′ Przemysław Sobolewski).