Tu odpoczynek nie będzie leniwy!

      Możliwość komentowania Tu odpoczynek nie będzie leniwy! została wyłączona

Już są – i czekają na miłośników aktywnego odpoczynku. Mowa o nowych siłowniach zewnętrznych, które pojawiły się w pięciu miejscowościach w gminie Puławy.

Mieszkańcy Klikawy, Leokadiowa, Zarzecza, Opatkowic i Góry Puławskiej, mogą już udoskonalać swój odpoczynek na świeżym powietrzu, korzystając z nowych, niedawno zamontowanych przyrządów do ćwiczeń. Przed nami jeszcze sporo letnich dni – i warto spędzić je także na sportowo.

Każda siłownia to specjalnie przygotowany obiekt: zanim zabrano się za ustawianie urządzeń treningowych, zbudowano nieduże, brukowane place. Te miejsca można odwiedzać bezpłatnie i w dowolnej chwili: w Leokadiowie, w Zarzeczu i w Opatkowicach trzeba zajrzeć w okolice szkół podstawowych, w Klikawie trzeba minąć Świetlicę Wiejską, a w Górze Puławskiej wystarczy przejść się w stronę stadionu sportowego.

Cała inwestycja kosztowała ponad 160 tysięcy złotych, ale władzom gminy pomogło unijne dofinansowanie, które wyniosło aż 90 tysięcy złotych. W przygotowanie siłowni zewnętrznych zaangażowała się też Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień”, która wdraża Lokalną Strategię Rozwoju i pomaga pozyskiwać dotacje ze środków unijnych.

Źródło zdjęcia: Urząd Gminy Puławy