Tu seniorom żyje się najlepiej!

      Możliwość komentowania Tu seniorom żyje się najlepiej! została wyłączona

Seniorzy to coraz liczniejsza grupa społeczna. Czy lokalne samorządy wystarczająco dbają o ich potrzeby? Okazuje się, że w naszym regionie mamy powody do dumy!

Wczoraj w Lublinie odbył się Wojewódzki Dzień Seniora – uroczysta gala została zorganizowana w Centrum Spotkania Kultur, a otworzył ją Marszałek Województwa Lubelskiego. Goście wysłuchali prelekcji, między innymi na temat profilaktyki zdrowia – chętni mogli też nadrobić zaległości i zaszczepić się przeciwko COVID-19. Poza tym obejrzano występy artystyczne, a także wystawy prac plastycznych i rękodzieła, autorstwa oczywiście lubelskich seniorów.

Ale przy tej okazji rozdano też sporo nagród. Doceniono między innymi samorządy, które starają się o to, żeby starszym mieszkańcom żyło się w nich wygodnie, bezpiecznie i ciekawie. W konkursie „Gmina przyjazna seniorom” brały udział miasta Puławy i Dęblin, a w gronie piątki laureatów znalazło się Opole Lubelskie. Pamiątkowy dyplom odebrał burmistrz Sławomir Plis. Natomiast w konkursie „Aktywny Senior” nagrodzono Jadwigę Adamczyk, która od lat działa na rzecz opolskich seniorów.

W całej Polsce, także w naszym regionie, liczba seniorów cały czas rośnie. Wkrótce będą stanowić 43% ludności samej Lubelszczyzny.

Źródło zdjęcia: Gmina Opole Lubelskie – Facebook