Ukradli ponad 100 tysięcy złotych – wirtualnie

      Możliwość komentowania Ukradli ponad 100 tysięcy złotych – wirtualnie została wyłączona

Internetowi oszuści nie próżnują – dwóch mieszkańców gminy Końskowola pozbawili wszystkich oszczędności. Policjanci z puławskiej komendy dostali dwa zgłoszenia, dotyczące wirtualnych transakcji finansowych.

Ponad 100 tysięcy złotych stracił 68-latek, który myślał, że rozmawia z pośrednikiem obcą walutą. Starszy mężczyzna chciał zainwestować swoje pieniądze, żeby pomnożyć majątek – niestety skorzystał z ogłoszenia nieuczciwej osoby. Nieświadomie dał złodziejowi zdalny dostęp do swojego komputera, a oszust wyczyścił konto bankowe, przelewając pieniądze na zagraniczne konta.

Natomiast 37-latek zareagował na SMS-ową wiadomość, w której proszono go o dopłacenie drobnej kwoty do dostarczanej paczki, która rzekomo ma zbyt duże gabaryty i potrzebuje wyższej opłaty. Nadawca SMS-a był podpisany jako KURIER, ale za wszystkim stał niestety oszust. 37-latek skorzystał z fałszywej strony internetowej, do której przekierował go nadesłany link – i gdy usiłował zalogować się na swoje konto bankowe, złodziej zdobył te ważne dane. Zalogował się samodzielnie i zabrał stamtąd 14 tysięcy złotych.

Policja przypomina, żeby podczas wirtualnych zakupów i transakcji nie zapominać o ostrożności i rozsądku – żeby później nie żałować pospiesznych decyzji.