Ułani na zamku w Janowcu!

      Możliwość komentowania Ułani na zamku w Janowcu! została wyłączona

To będzie weekend pełen przygód i wspomnień – przez sobotę i niedzielę w Janowcu potrwa piknik kawaleryjski, na który zaprasza Muzeum Nadwiślańskie. 

Bohaterem całego wydarzenia będzie 19. Pułk Ułanów Wołyńskich. W sobotę (5 września) przez cały dzień na gości będzie czekała zamkowa Galeria w Bramie: tam będzie można obejrzeć pamiątki związane z ułanami, takie jak broń, sprzęty czy stare fotografie. Jeszcze więcej ciekawostek, a także opowieści, pieśni, a nawet poetyckie fragmenty pojawią się podczas wieczornego ogniska przy dworze z Moniak.

Drugi dzień pikniku (6 września) rozpocznie polowa Msza Święta przy Trzech Krzyżach nieopodal janowieckiego zamku. Później przyjdzie czas na kawaleryjskie pokazy – zebrani obejrzą paradny przemarsz ułanów, pokaz konnej musztry i skakania przez przeszkody, przekonają się też, na czym polega władanie szablą i lancą. Nie zabraknie także historycznego wykładu, związanego z ułanami i zamkiem w Janowcu.

Szczegółowy plan pikniku jest zamieszczony na plakacie. Dodajmy, że Muzeum Nadwiślańskie kontynuuje w ten sposób wspominanie czasów wojny polsko-bolszewickiej, a wszystko przy wsparciu programu “Niepodległa”. 

Źródło zdjęć: MNKD w Kazimierzu Dolnym