Uprzejmy “sąsiad” sprawdzał skrzynki na listy

      Możliwość komentowania Uprzejmy “sąsiad” sprawdzał skrzynki na listy została wyłączona

W ubiegłym tygodniu mieszkaniec jednego z bloków w Puławach zauważył mężczyznę, który próbował dostać się do skrzynek pocztowych. Gdy zwrócił mu uwagę, ten oświadczył, że wyjmuje swoją korespondencję.

Mimo wszystko, puławianin postanowił zawiadomić Policję. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania tajemniczego „sąsiada”. Zatrzymali go kilka minut później, na innej ulicy. Okazał się nim być 40 latek z Puław, dobrze znany puławskim funkcjonariuszom.

Policjanci znaleźli przy nim korespondencję na różne nazwiska, której pochodzenia nie potrafił wytłumaczyć. 40 latek trafił do policyjnego aresztu. Był nietrzeźwy. Jak się okazało – mężczyzna usiłował włamać się także do skrzynek pocztowych w kilku innych blokach. Za każdym razem jego łupem padały drobne przesyłki lub korespondencja. W większości zostały one odzyskane.

Po zebraniu materiału dowodowego, funkcjonariusze przedstawili 40 latkowi zarzuty m.in. kradzieży z włamaniem. Ze względu na popełnione wcześniej czyny, będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

 

(info Policja Puławy / fot. pixabay.com)