Uroczyste zakończenie wielkiego remontu

      Możliwość komentowania Uroczyste zakończenie wielkiego remontu została wyłączona

Wczoraj w gminie Opole Lubelskie świętowano zakończenie ogromnej inwestycji. Ten sukces cieszy samorządowców, ale także mieszkańców gminy i wszystkich zmotoryzowanych, którzy tędy przejeżdżają.

Wyremontowano już dziesięć lokalnych dróg, które odnawiano z pomocą dotacji przyznanych z Funduszu Dróg Samorządowych. We wtorek odbyło się uroczyste spotkanie, w którym wzięli udział opolscy samorządowcy i przedstawiciele parlamentu. Zjawili się tam między innymi starosta opolski Dariusz Piotrowski, burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis, wiceminister finansów Piotr Patkowski, poseł na Sejm RP Przemysław Czarnek i senator RP Stanisław Gogacz. W Niezdowie, tuż przy Szkole Podstawowej, wspólnie przecięli symboliczną wstęgę – na znak, że zmodernizowane trasy są już gotowe i czekają na kierowców.

Odnowiono w sumie 11,5 kilometra dróg – kosztowało to 11 milionów złotych, ale z Funduszu Dróg Samorządowych popłynęło aż 7,5 miliona. Te środki przyznano gminie Opole Lubelskie w ubiegłym roku – w odpowiedzi na projekty przygotowane przez samorząd. Zaznaczmy, że niektóre z tutejszych dróg czekały na remont nawet od kilku dekad.

Źródło zdjęcia: Powiat Opolski – Facebook