Urodziny w puławskim pałacu!

      Możliwość komentowania Urodziny w puławskim pałacu! została wyłączona

Wczoraj (31 marca) wypadała 276 rocznica urodzin księżnej Izabeli Czartoryskiej. Z tej okazji Sala Gotycka puławskiego pałacu zapełniła się kwiatami, a także ponad setką ręcznie robionych kartek z życzeniami.

Kwiaty przynieśli pracownicy Muzeum Czartoryskich, a także przedstawiciele władz Puław, na czele z prezydentem Pawłem Majem. W ten sposób wyrazili szacunek wobec jubilatki, dzięki której Puławy rozkwitły kulturalnie na przełomie XVIII I XIX wieku.

Natomiast kolorowe kartki przygotowali uczniowie puławskich szkół podstawowych, w ramach specjalnego konkursu plastycznego. 22 prace nagrodzono, przyznając w dwóch kategoriach wiekowych nagrody i wyróżnienia. Doceniano inwencję małych artystów, wkład pracy i efekty estetyczne, a także pomysłowość autorów pisemnych życzeń.

 

Z powodu epidemii spotkanie odbyło się w kameralnym gronie. Nie zorganizowano otwartego spotkania i nie zaproszono młodych uczestników konkursu. Cała wirtualna galeria ma się wkrótce pojawić na stronie internetowej Muzeum Czartoryskich.

Źródło zdjęć: UM w Puławach