Usługa “Door-to-door” bardzo pomaga niepełnosprawnym

      Możliwość komentowania Usługa “Door-to-door” bardzo pomaga niepełnosprawnym została wyłączona

Dla osób, które z powodu swojego stanu zdrowia są niesamodzielne , wybranie się do sąsiedniej miejscowości jest często nie lada wyzwaniem. Dlatego ogromną popularnością cieszy się projekt grantowy, z którego udało się skorzystać niektórym samorządom.

Indywidualny transport „door-to-door” to usługa, która bardzo ułatwia życie niepełnosprawnym – także niektórym mieszkańcom naszego regionu. Polega ona na zapewnieniu bezpośredniego transportu do innych miejscowości, na przykład na ważne wizyty lekarskie. W ten sposób chorzy poruszający się na wózkach inwalidzkich sprawnie i bezpłatnie docierają do dowolnych zakątków regionu.

Usługa „Door-to-door” to projekt grantowy, środki do jego realizacji pochodzą z funduszy europejskich. Koordynuje go Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W tym roku w naszym regionie dofinansowania otrzymały dwie gminy Ryki (prawie 642 tysiące złotych) i Ułęż (blisko 570 tysięcy złotych).

W gminie Ułęż program okazał się bardzo potrzebny – działa tu od września tego roku, a tylko w ciągu dwóch pierwszych miesięcy wykonano w sumie prawie 400 kursów. Żeby poprosić o takie wsparcie, trzeba zgłosić się do urzędów gmin.

Źródło zdjęcia: Gmina Ułęż