Uwaga na oszustów, którzy wyłudzają pieniądze od seniorów!

      Możliwość komentowania Uwaga na oszustów, którzy wyłudzają pieniądze od seniorów! została wyłączona

Zbliżają się Dni Babci i Dziadka – niestety, okazje które powinny wiązać się tylko z pozytywnymi emocjami, wcale nie powstrzymują oszustów przed wcielaniem w życie nieuczciwych planów.

Puławska policja apeluje o ostrożność – a zwraca się przede wszystkim do starszych mieszkańców regionu. W ostatnim czasie wielu seniorów zgłosiło próbę oszustwa metodami “na policjanta” albo “na prokuratora”. Człowiek, który dzwoni podaje się za przedstawiciela wymiaru sprawiedliwości i przekonuje, że konieczne jest wpłacenie wysokiej kaucji – żeby ktoś, kto ma rzekome kłopoty z prawem, nie trafił do aresztu. Oszust próbuje wmówić seniorom, że to ich bliscy pilnie potrzebują takiej finansowej pomocy. To bardzo ważne, żeby podczas takiej rozmowy nie ulegać emocjom i nie dać się zmanipulować.

Tymczasem policjanci z Lublina szukają sprawców takiego wyłudzenia pieniędzy, które niestety się udało. 85-letnia kobieta uwierzyła, że dzwoni do niej wnuk, który wpadł z kłopoty z prawem i potrzebuje pieniędzy na kaucję. Seniorka z Lublina oddała nieznajomemu 62 tysiące złotych. Niech ta historia będzie przestrogą dla innych.

Źródło informacji: KPP w Puławach; KMP w Lublinie