Już w tę niedzielę, 13 października, odbędą się wybory parlamentarne – zdecydujemy, którzy politycy będą naszymi przedstawicielami w Sejmie i w Senacie.
Poniżej zamieszczamy listy wszystkich komitetów wyborczych w województwie lubelskim, w okręgu nr 6, obejmującym obszary powiatów: janowskiego, kraśnickiego, lubartowskiego, lubelskiego, łęczyńskiego, łukowskiego, opolskiego, puławskiego, ryckiego, świdnickiego oraz miasto Lublin.
Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe – lista nr 1
- Łopata Jan Zbigniew
- Kos Marek
- Smolarz Henryk Józef
- Kapusta Grzegorz Krzysztof
- Krzęcio Dariusz Maksymilian
- Rzetelski Piotr Sławomir
- Rodzik Zenon Jerzy
- Szyszko Grzegorz Stanisław
- Kopeć Marek
- Kołodziejczyk Dariusz Stanisław
- Niezgoda Marceli Mateusz
- Kucharczyk Karolina
- Dudzińska Edyta Agnieszka
- Bednarski Jerzy Włodzimierz
- Grzywaczewska Anna
- Szmidt Anna
- Franczak Eliza Agata
- Chochowski Krzysztof Kamil
- Stanibuła Daniel
- Piątek Marlena
- Misiaszek Magdalena
- Kasprzak Renata Jolanta
- Drążyk-Świtaj Urszula Monika
- Bujak Małgorzata
- Wdowiak Magdalena Maria
- Wilk Jacek Andrzej
- Rudnik Henryk Jan
- Kot Barbara
- Odrobińska Aneta
- Słowik Daniel
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość – lista nr 2
- Tułajew Sylwester Karol
- Czarnek Przemysław
- Masłowska Gabriela
- Soboń Artur
- Sprawka Lech Stanisław
- Szulowski Krzysztof
- Głuchowski Krzysztof
- Skwarek Sławomir
- Kałaska Adam Krzysztof
- Bielecki Jerzy Feliks
- Bogacka Teresa
- Filipek-Sobczak Magdalena
- Kowalczyk Leszek
- Choma Kazimierz Bogusław
- Wojciechowski Marek Grzegorz
- Pitucha Tomasz Zbigniew
- Jurek Arkadiusz
- Patkowski Piotr Andrzej
- Szałas Jolanta
- Pruszkowski Andrzej Marek
- Zybała Ewa
- Podkański Krzysztof Piotr
- Szczypa Renata Maria
- Baranowska Dorota
- Szałachwiej Ewa
- Skrzat Dorota
- Udrycka Magdalena Sylwia
- Śpiewak Radosław Marian
- Duda Ilona Ewelina
- Kanthak Jan Jakub
Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej – lista nr 3
- Czerniak Jacek Andrzej
- Długosz Magdalena Anna
- Kitliński Tomasz
- Mazurek Marek
- Zabratańska Katarzyna Edyta
- Kołodziejczyk Marek Waldemar
- Lachowski Robert Michał
- Lenart Agnieszka Monika
- Skiba Paulina
- Marcinkowska-Kozak Agnieszka Halina
- Maszkowski Władysław
- Rebejko Jolanta
- Wicha Beata
- Banaś Andrzej Wawrzyniec
- Stępniak Adrian
- Iwan Jarosław Paweł
- Stolarski Patryk
- Słomka Karolina
- Kowalska Barbara
- Kaczyński Gabriel Jan
- Łabarewicz Anna Maria
- Rojek Grażyna Irena
- Figura Dariusz Władysław
- Kułago Walenty
- Mikita-Skiba Monika Barbara
- Nowicki Grzegorz Jerzy
- Kasza Joanna Edyta
- Skubis Emilia Dominika
- Furmaniak Szymon
- Gallant Jacek Marek
Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość – lista nr 4
- Kulesza Jakub
- Mekler Rafał
- Tomasiak Jacek Mikołaj
- Tylus Małgorzata Aneta
- Gryz Mateusz Stanisław
- Wach Zbigniew Jakub
- Zajączkowska Anna Maria
- Wypych Michał
- Gajda Arkadiusz
- Kulicki Rafał Janusz
- Zduńczyk Piotr Marcin
- Marek Piotr
- Milewski Ryszard Witold
- Więcławski Andrzej Tomasz
- Wieczorek-Kabat Alicja
- Kusiak Paweł Robert
- Reja Anna
- Skwarek Anna Zofia
- Krawczyk Ewa Maria
- Skarżyński Marek Jakub
- Augustynowicz Monika Teresa
- Czerniec Waldemar
- Mazek Dorota Maria
- Łagowski Damian
- Drozd Olga
- Kabasa Anna
- Flis Anna Joanna
- Kupisz Szczepan
- Panasiuk Piotr Adam
Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni – lista nr 5
- Mucha Joanna
- Krawczyk Michał Mateusz
- Wcisło Marta Anna
- Nakonieczny Paweł Krzysztof
- Lisowska Bożena Grażyna
- Babisz Krzysztof
- Komorski Krzysztof
- Bojarski Krzysztof
- Orgasiński Lucjan
- Wasilewska Bożenna
- Białowąs Waldemar Franciszek
- Juchnikowski Józef Stanisław
- Guz Sylwia Stanisława
- Kurek Paweł Tomasz
- Szabała Magdalena Anna
- Tryboń Maciej Stefan
- Dunecka Małgorzata Teresa
- Kalbarczyk Adam Andrzej
- Buczek Tomasz Lech
- Hołda Joanna Sława
- Fatyga Katarzyna
- Gładysz Krzysztof Andrzej
- Wojciechowska-Jędrzejczyk Magdalena Mariola
- Miłosz Michał Marcin
- Ausz Mariusz Grzegorz
- Pado Anna Barbara
- Szczucki Piotr
- Rak Marek
- Więcek Katarzyna Dorota
- Jurkowski Zbigniew Wiktor
Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy – lista nr 8
- Woch Marek Marian
- Berecka Barbara
- Markiewicz Jarosław Szczepan
- Kuszyk Andrzej Robert
- Pogonowski Arkadiusz
- Zarychta Jolanta Marta
- Dang Xuan Adrian Hai
- Mazur Agnieszka Monika
- Misiak Arkadiusz Jacek
- Krzysztofik Dariusz
- Rola Anna
- Stradomska Marlena Wanda
- Tchorek Paweł
- Szwajewska Małgorzata Anna
- Dadej Karol Paweł
- Tarłowska Jolanta Barbara
- Pietrosiński Marcin Jakub
- Słapczyński Tomasz Marcin
- Domański Piotr
- Myśliwiec Magdalena
- Kamola Mateusz Waldemar
- Kokot Katarzyna
- Zieliński Piotr Mariusz
- Banach Artur Lech
- Kępowicz Tomasz Wojciech
- Grzegorczyk Renata
- Kierzkowska-Żuk Ines Agnieszka
- Mandela Marek Robert
- Szwerc Wojciech
- Cinner Dominika
SENAT
Okręg nr 14 (powiaty: lubartowski, łukowski, opolski, puławski, rycki)
- Stanisław Gogacz (KW Prawo i Sprawiedliwość)
- Arkadiusz Kasznia (KKW Koalicja Obywatelska)
- Wojciech Mateńka (KW Normalny Kraj)
- Marcin Walasek (KW Jedność Narodu)
Okręg nr 16 (miasto Lublin)
- Jacek Bury (KKW Koalicja Obywatelska)
- Wojciech Górski (KWW Przywrócić Prawo)
- Krzysztof Michałkiewicz (KW Prawo i Sprawiedliwość)