Uważaj, jeśli robisz zakupy na tym targu!

      Możliwość komentowania Uważaj, jeśli robisz zakupy na tym targu! została wyłączona

Władze Zwolenia mają ważną wiadomość dla wszystkich, którzy korzystają z tutejszego miejskiego targowiska.

Od tygodnia to miejsce działa już w pełnym zakresie, można tu kupić nie tylko produkty spożywcze i płody rolne, ale też wiele innych rzeczy. Niestety pojawiły się też informacje, że na targu nie były przestrzegane zalecenia i wytyczne, które mają zapewnić bezpieczne robienie zakupów.

W związku z tym, władze Zwolenia przypominają, że i sprzedawcy, i klienci, powinni zachowywać się na targu ostrożnie i jednocześnie sprawnie. To bardzo ważne żeby dbać o higienę rąk, a usta i nos zasłaniać maseczką ochronną. Ważne są też bezpieczne odległości między sobą, przynajmniej 1,5-metrowe. Sprzedawcy powinni zadbać o to, żeby klienci nie mogli dotykać nieopakowanej żywności, to dotyczy między innymi pieczywa i wyrobów cukierniczych. Każdy, kto miał w dłoniach pieniądze, powinien po chwili zdezynfekować dłonie. Żeby zakupy przebiegały sprawniej, warto wybierać się na targ ze sprecyzowaną już listą zakupów.

Władze dodają, że to, czy niezbędne środki bezpieczeństwa będą przestrzegane, będą sprawdzali miejscowi policjanci. A pełna lista próśb do tych, którzy korzystają z miejskiego targowiska, jest zamieszczona na stronie internetowej gminy Zwoleń.