W Baranowie było głośno i patriotycznie! A to jeszcze nie koniec

      Możliwość komentowania W Baranowie było głośno i patriotycznie! A to jeszcze nie koniec została wyłączona

Za nami już setna rocznica Bitwy Warszawskiej: od minionej soboty w naszym regionie nie brakowało uroczystych obchodów i okazjonalnych wydarzeń kulturalnych.

A szczególnie bogaty program na odświętną niedzielę (16 sierpnia) przygotowały władze gminy Baranów. Na tamtejszym rynku wiele się działo: mieszkańcy gminy i goście oddali hołd bohaterom wojny bolszewickiej przed Pomnikiem Niepodległości, a nawet obejrzeli zainscenizowaną potyczkę między wojskami polskimi a Armią Czerwoną. Dzięki grupie doskonale przygotowanych rekonstruktorów marszałek Józef Piłsudski po stu latach znów odwiedził Baranów – a widzowie z uwagą obserwowali to, jak wyglądała ta wizyta. A później emocje w sercu Baranowa wcale nie opadły, bo do późnego popołudnia śpiewano tu pieśni patriotyczne – ton nadawali zaproszeni, liczni muzyczni goście.

Znakomite przygotowanie baranowskich obchodów pochwaliła w swoich mediach społecznościowych starosta Danuta Smaga, pogratulowała organizatorom i doceniła całe zaangażowanie. Przypomnijmy, że impreza odbyła się pod honorowym patronatem starosty – a także wojewody lubelskiego.

Na koniec dodajmy, że to jeszcze nie wszystko – przez cały ten tydzień w świetlicy Urzędu Gminy i w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baranowie można oglądać specjalne, historyczne wystawy – związane z postacią marszałka Piłsudskiego i z publikacjami na temat Bitwy Warszawskiej. Z kolei w najbliższą niedzielę (23 sierpnia) na scenie przy ulicy Puławskiej (o godzinie 19.00) odbędzie się jeszcze koncert patriotyczny, w wykonaniu „Małej Armii Janosika”, czyli największej góralskiej kapeli w Polsce. Koncert będzie już częścią gminnych dożynek – i na pewno o tym jeszcze przypomnimy.

Źródło zdjęcia: Danuta Smaga – Facebook