W co się bawić w Kurowie?

      Możliwość komentowania W co się bawić w Kurowie? została wyłączona

Od wczoraj dzieci i młodzież z Lubelszczyzny korzystają z zimowego odpoczynku – przerwa w nauce potrwa do przyszłego piątku. Na tych, którzy nie mają własnych wyjazdowych planów, a nie chcą też ferii spędzać tylko we własnym towarzystwie, czekają specjalnie przygotowane atrakcje.

A wśród ośrodków kulturalnych, które nie wymagają wcześniejszych zapisów, ale każdego dnia są otwarte dla młodych gości, są między innymi te znajdujące się w Kurowie. W świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury codziennie można pograć w gry rekreacyjne, takie jak tenis stołowy, piłkarzyki czy bilard, z kolei w bibliotece co dnia można szukać ciekawych lektur i korzystać z Internetu. Ale to nie wszystko, bo zaplanowano także spektakle teatralne, które będzie można zobaczyć w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, a w ten piątek szykuje się mała, ale pełna ciekawostek wycieczka – jej uczestnicy dokładnie obejrzą kościół w Kurowie, posłuchają o jego historii i zwiedzą kościelne krypty. Z kolei na koniec ferii, a konkretnie na niedzielę, 26 stycznia, zaplanowano już bal karnawałowy.

Szczegółowy harmonogram zajęć, jakie na te ferie zimowe przygotowały ośrodki kulturalne w Kurowie, jest zamieszczony na stronie internetowej gminy.