W „Domu Chemika” debiutują nowe wystawy sztuki

      Możliwość komentowania W „Domu Chemika” debiutują nowe wystawy sztuki została wyłączona

Puławski Ośrodek Kultury niezmiennie daje miłośnikom sztuki okazję do obcowania z pracami ciekawych artystów. A czasem przedstawia prace adeptów, którzy dopiero wypracowują i doskonalą swój warsztat – z bardzo intrygującymi skutkami.

„Portret fotograficzny – spojrzenia” – to tytuł wystawy, jaka zostanie otwarta w drugim dniu grudnia. Goście „Domu Chemika” obejrzą kadry sporządzone przez Krzysztofa Wójcika, niezależnego fotografa, związanego od lat także z filmem.

Swój projekt „Spojrzenia” realizuje od 2019 roku, gromadząc portrety osób o różnych zawodach, zainteresowaniach i pasjach. 14 autorskich fotografii zostanie wyeksponowanych w atrium Puławskiego Ośrodka Kultury – czwartkowy wernisaż odbędzie się o godzinie 17.00, a wystawa potrwa do 3 stycznia.

 

Natomiast każdy, kto zajrzy do Puławskiej Galerii Sztuki, znajdzie tam już tegoroczną wystawę prac sporządzonych przez uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie. Do obejrzenia są przykłady meblarstwa artystycznego albo projektowania zabawek.

Prezentowanie w galerii „Domu Chemika” w Puławach, twórczości najmłodszych adeptów sztuki projektowania z nałęczowskiego liceum to wieloletnia tradycja. Jak podkreśla opiekun wystawy, Mirosław Iwański z nałęczowskiego Liceum Plastycznego, szkoła ma już blisko 120-letnią historię i niekwestionowany dorobek, znany i ceniony nie tylko w Polsce ale i na świecie.

Źródło zdjęć: POK