W Gniewoszowie będzie biało-czerwono – w Dzień Flagi i nie tylko

      Możliwość komentowania W Gniewoszowie będzie biało-czerwono – w Dzień Flagi i nie tylko została wyłączona

Pierwsze dni maja kojarzą nam się z odpoczynkiem – ale warto pamiętać o okazjach, które przyniosą nam wkrótce nie tylko wolne, ale i odświętne dni. Przed nami 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a dzień wcześniej będziemy obchodzić Dzień Flagi.

Do akcji „Polska flaga w każdym domu” coraz częściej dołączają samorządy i placówki oświatowe w naszym regionie. Wśród nich jest m.in. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gniewoszowie, który wspólnie z Wójtem Gminy Gniewoszów, Marcinem Gacem, zachęcają mieszkańców do wywieszenia flagi narodowej nie tylko w dniu jej święta. Szczegóły wyjaśnia wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Anita Pawlonka:

 

W programie akcji przewidziane są liczne konkursy, quizy wiedzy o symbolach narodowych, BIEG FLAGI oraz inne atrakcje, ale jest to mocno związane z sytuacją pandemiczną w kraju. Dlaczego tak ważne jest, aby dbać o biało-czerwone barwy nawet w najmniejszych miejscowościach naszego regionu? Wyjaśnia Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gniewoszowie, Jarosław Walasek:

 

Każdy uczeń ZSP w Gniewoszowie otrzyma biało- czerwoną flagę, którą będzie mógł zawiesić na trenie swojej posesji. Oczywiście cała akcja może też zainspirować każdego z nas – i przypomnieć o wywieszeniu flagi na czas nawet całej “majówki”.