W Kazimierzu można dostać maseczkę ochronną – właśnie dziś

      Możliwość komentowania W Kazimierzu można dostać maseczkę ochronną – właśnie dziś została wyłączona

Już od ponad tygodnia mamy obowiązek zasłaniania nosa i ust, jeżeli wychodzimy z domu i przebywamy w miejscach publicznych. Pomagają nam w tym specjalne maseczki ochronne – wciąż szyte i rozdawane w wielu miejscowościach naszego regionu.

W Kazimierzu Dolnym, w tworzenie nowych środków ochrony zaangażowało się tutejsze przedszkole: nowe maseczki szyją tu także panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Skowieszynku i Wierzchoniowie oraz ze Stowarzyszenia w Rzeczycy. Korzystają i z własnych materiałów, i z tych dostarczonych przez Urząd Miasta. W miniony wtorek, pierwsze gotowe maseczki trafiły do mieszkańców miasteczka: na targowisku rozdawali je strażacy z Kazimierza i Witoszyna. Tak będzie również dzisiaj (24 kwietnia) na kazimierskim targu, dlatego każdy kto chciałby dostać maseczkę, może dzisiaj skorzystać z takiej okazji.

Dodajmy, że gmina wciąż czeka na zamówione 10 tysięcy maseczek – ponieważ dostawa się opóźnia, na razie maseczki są szyte w przedszkolu, a władze są wdzięczne za zaangażowanie wszystkich, którzy pomagają w tej akcji. Przypominamy też, że przed wejściem do kazimierskiego Urzędu Miasta ustawiono maseczkomat, w którym można kupić maseczkę wielokrotnego użytku.

Źródło zdjęcia: www.kazimierz-dolny.pl