W Kazimierzu można spędzić “Weekend z Historią”

      Możliwość komentowania W Kazimierzu można spędzić “Weekend z Historią” została wyłączona

Muzeum Nadwiślańskie zachęca, żeby u schyłku tego tygodnia dowiedzieć się więcej o dawnych wydarzeniach, związanych z Kazimierzem Dolnym.

W Dziale Historii i Kultury Regionu, czyli w zabytkowym Dworze z Gościeradowa, czeka wystawa poświęcona czasom powstania listopadowego. Opowiada o bitwie, jaką stoczył pod nadwiślańskim miasteczkiem korpus generała Jana Kantego Sierawskiego. Do obejrzenia będzie także rekonstrukcja munduru strzelca sandomierskiego – ale to nie koniec atrakcji przygotowanych na najbliższy “Weekend z Historią”.

Jak zawsze w muzealnym oddziale, poznawanie opowieści o przeszłości ułatwią zajęcia artystyczne i zabawa. Goście będą mogli wziąć udział w warsztatach z garncarstwa, linorytu i fototransferu. Będzie też nauka malowania kolorowym cukrem i okazja, żeby samodzielnie stworzyć model godła powstańczego.

Lekcje muzealne w dworze z Gościeradowa potrwają w sobotę i w niedzielę (21 i 22 maja), od 9.00 do 16.00. Wstęp będzie biletowany, przy czym dzieci i młodzież z gminy Kazimierz Dolny zapłacą tylko 1 złotówkę. Grupy, które chciałyby wziąć udział w zajęciach, powinny zgłaszać się wcześniej. Więcej informacji można znaleźć na facebookowym profilu Muzeum.

Źródło informacji: MNKD