W Kozienicach powstanie nowe przedszkole

      Możliwość komentowania W Kozienicach powstanie nowe przedszkole została wyłączona

To dobre wieści dla rodziców małych dzieci – również tych, którzy opiekują się niepełnosprawnymi pociechami i chcą, żeby te miały szansę na rozwijanie się wśród rówieśników.

To już pewne – w Kozienicach pojawi się Publiczne Przedszkole nr 3 z oddziałami integracyjnymi. W miniony piątek (10 września) w kozienickim ratuszu podpisano umowę w sprawie budowy nowoczesnego obiektu. Według planów, w nowym gmachu ma się znajdować między innymi specjalna sala sensoryczna, wspomagająca rozwój dzieci.

To duże przedsięwzięcie, warte ponad 7 milionów złotych – jeden milion na pewno pokryje rządowa dotacja z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku kalendarzowym, a zakończą się prawdopodobnie w sierpniu 2023 roku. To znaczy, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za dwa lata placówka mogłaby zacząć pracę.

Jak mówi burmistrz Kozienic, Publiczne Przedszkole nr 3 będzie miało 150 miejsc dla małych podopiecznych, przy czym 25 miejsc będzie czekało na dzieci z niepełnosprawnościami.